Art. 30a KN
Czwartek, 2023-09-28, 03:53
Witaj Gość | RSS
 
Główna Program szkoleniaRejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 212
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Szkolenia z zakresu analizy wydatków ponoszonych na wynagrodzenia nauczycieli w roku (za rok) 2023 są dostępne bezpłatnie. Są to szkolenia zarejestrowane, będące jednocześnie kompilacją celowych szkoleń studyjnych z tymi, które już się odbyły z udziałem Uczestników w latach 2020-2022 (chodzi o liczne ciekawe pytania i odpowiedzi). Można z tych szkoleń dowolnie korzystać (łącznie z rozpowszechnianiem) – więcej: https://sites.egocki.pl/online/art30a.

Często w pytaniu o szkolenia chodzi właśnie o to, że w minionych latach w ramach udziału w płatnych szkoleniach nabywano licencję na używanie aplikacji wspomagania przeprowadzania analizy. Teraz jest taniej i prościej – aplikację (licencję) można po prostu nabyć, korzystając z http://art30a.ucoz.pl/index/formularz_zamowienia_aplikacji/0-20 (lub http://art30a.ucoz.pl/ funkcja [Zamówienie Aplikacji]), a ze szkoleń lub ich wybranych fragmentów proszę korzystać dowolnie wedle ewentualnych potrzeb niezależnie od nabycia aplikacji.


informacja o szkoleniu]
[program szkolenia]
[terminy i miejsca szkoleń]
[ceny i warunki uczestnictwa]
[formularz zgłoszenia]
[wypełnij formularz zgłoszenia]
[Licencja]

przykładowy program realizowanych szkoleń

Analiza wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli 2023

- rozwiązania wybranych problemów związanych z art. 30a KN
- narzędzia wspomagania przeprowadzania analizy


Celem szkolenia jest skuteczne i praktyczne przygotowanie do wypełnienia obowiązków wynikających z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela. W ramach czynności praktycznych nastąpi wypełnienie oczekiwania konieczności pełnego zapoznania się z narzędziami obliczeniowymi (Aplikacja Analiza2023), proponowanymi do wspomagania przeprowadzania analizy wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli w roku (za rok) 2023. Jedną z najważniejszych cech proponowanych narzędzi jest potencjalna elastyczność dopasowania do ewentualnych zmian (pozostając w ramach tego, co dziś da się przewidzieć) połączonego z jednoczesną możliwością koniecznego gromadzenia danych w taki sposób, aby móc je gromadzić w bardzo prosty sposób oraz aby nie trzeba było ich gromadzić ponownie (po ewentualnych zmianach np. w prawie).

Program szkolenia

 • Analiza wybranych przykładów (przypadki gromadzenia danych o „skomplikowanej” strukturze) bez wspomagania zalecanymi narzędziami – struktura gromadzenia danych w danej jst.
 • Szczegółowe demonstracje obsługi narzędzia (Aplikacja Analiza2023) poprzez powiązanie z przedstawianymi przykładami gromadzenia danych.
 • Wyjaśnienia wybranych szczegółów gromadzenia danych (prawno-matematycznych) z wykorzystaniem proponowanych narzędzi gromadzenia danych.
 • Nowe problemy obliczeniowe roku 2023 – i propozycje ich rozwiązań.
 • Praktyczne aspekty właściwej strategii przeprowadzania analizy – metody, narzędzia, przykłady – opartej o narzędzia wspomagania dokonania analizy.
 • Wybrane problemy na styku kontrolowany/kontrolujący i ich rozwiązania.
 • Rozwiązania przykładów podanych przez uczestników szkolenia.
 • Możliwość „optymalizowania” metodologii przeprowadzania analizy – szczegółowe parametry analizy (nowe zagadnienia roku 2023).
 • System raportowania i kontroli.

Uwaga ogólna: szkolenie będzie obejmowało bardzo szczegółowe omówienie zagadnień praktycznych wynikających z art. 30a w nawiązaniu także do dostępnego orzecznictwa i dokumentacji pokontrolnych oraz równie szczegółowy instruktaż wykorzystania narzędzi (Aplikacja Analiza2023)

Uwagi dodatkowe

narzędzia zostały opracowane w zgodności z bieżącymi i przewidywalnymi warunkami obliczeniowymi - sprawdziły się w minionych latach, są proste, logiczne i spójne w użyciu:

 • wprowadzanie danych nie wymaga dokonywania obliczeń na poziomie ich gromadzenia;
 • gromadzenie danych jest niezależne od ewentualnych "nieoczekiwanych/oczekiwanych" zmian w art. 30a KN i/lub rozporządzenia, i/lub menowskiego arkusza sprawozdania;
 • w trakcie gromadzenia danych następuje wstępna weryfikacja ich poprawności;
 • nie ma ograniczeń co do liczby nauczycieli i podmiotów;
 • narzędzia mają rozbudowany system raportowania (także w zakresie minimalizowania potencjalnych błędów);
 • w czasie szkolenia zostanie udostępniony aktualny skrypt pomocy w edytowalnej wersji elektronicznej;
 • dla uczestników szkoleń jest udostępniana wersja „wzbogacona” o dodatkowe funkcje: więcej możliwości raportowania wyników analizy, rozbudowana kontrola błędów, optymalizowanie algorytmu analizy poprzez wybór bardzo szczegółowych parametrów, możliwość wykorzystania dodatkowych/odmiennych interpretacji wybranych przepisów szczegółowych…

 

Krzysztof Sługocki, 03.03.2023

k.slugocki@egocki.pl

 

Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Wrzesień 2023  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2023
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz