Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 06:53
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2017 » Grudzień » 14 » Ankieta oceny uciążliwości obowiązków wynikających z art. 30a ustawy KN
23:15
Ankieta oceny uciążliwości obowiązków wynikających z art. 30a ustawy KN

W ramach Państwa obowiązków realizowanych w konsekwencji obowiązywania art. 30a ustawy Karta Nauczyciela, proszę o skorzystanie ze wskazywanej dalej tu ankiety. Celem autora ankiety jest zgromadzenie danych o charakterze statystycznym na potrzebę powstającej publikacji dotyczącej właśnie art. 30a ustawy Karta Nauczyciela w odniesieniu do lat 2018-2019 (bardziej szczegółowe informacje będą publikowane w zasobach art30a.ucoz.pl, facebook.com/art30a oraz innych, które będą wskazane w późniejszym czasie).

Wyrazem podziękowania za skorzystanie z ankiety będzie to, że na każdą setkę wypełnionych ankiet (rozróżnianych i kwalifikowanych jako jedno wypełnienie poprzez wskazane adresy e-mail) zostanie wylosowany jeden adres e-mail, na który zostanie wysłana informacja o możliwości bezpłatnego skorzystania z pakietu licencjonowanej nowej Aplikacji wspomagania realizacji obowiązków wynikających z art. 30a ustawy KN na rok (za rok) 2018. Wynik losowania będzie znany 2 stycznia 2018 roku; ankieta będzie dostępna do 31 grudnia 2017.

W miarę swych możliwości i ewentualnego uznania za rzecz słuszną i przydatną – proszę wskazywać fakt istnienia tej ankiety innym osobom i podmiotom w szczególności kojarzonym z obowiązkami wynikającymi z art. 30a ustawy KN.

Ankieta nawiązuje do dokonania oceny uciążliwości obowiązków wynikających z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela.

Tekst tu zawarty poniżej (zawarty jest także w formule ankiety) jest kluczowym zagadnieniem ze względu na oczekiwaną skuteczność założonego wyniku pozyskania danych z ankiet...


"Opis obowiązku wynikającego z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela"

"W terminie do dnia 20 stycznia 2018 roku organ prowadzący szkoły będący jednostką samorządu terytorialnego przeprowadza analizę poniesionych w roku 2017 wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w odniesieniu do wysokości średnich wynagrodzeń, o których mowa w art. 30 ust. 3 (ustawy KN) oraz średniorocznej struktury zatrudnienia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. W przypadku nieosiągnięcia w roku 2017 wysokości średnich wynagrodzeń, o których mowa w art. 30 ust. 3 ustawy KN, w składnikach wskazanych w art. 30 ust. 1 ustawy KN, organ prowadzący ustala kwotę różnicy między wydatkami poniesionymi na wynagrodzenia nauczycieli w roku 2017 w składnikach, o których mowa w art. 30 ust. 1 ustawy KN, a iloczynem średniorocznej liczby etatów nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego oraz średnich wynagrodzeń nauczycieli, o których mowa w art. 30 ust. 3 ustawy KN, ustalonych w roku 2017. Kwota różnicy jest dzielona między nauczycieli zatrudnionych i pobierających wynagrodzenie w roku 2017, w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego i wypłacana w terminie do dnia 31 stycznia roku 2018, w formie jednorazowego dodatku uzupełniającego ustalanego proporcjonalnie do okresu zatrudnienia oraz osobistej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela, zapewniając osiągnięcie średnich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, o których mowa w art. 30 ust. 3 ustawy KN, w danej jednostce samorządu terytorialnego w roku 2017, dla którego wyliczono kwotę różnicy. W terminie do dnia 10 lutego roku 2018, organ prowadzący szkołę sporządza sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego, z uwzględnieniem wysokości kwoty różnicy, o ile wystąpiła. Organ prowadzący przedkłada sprawozdanie w terminie 7 dni od jego sporządzenia, regionalnej izbie obrachunkowej, a także organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego, dyrektorom szkół oraz związkom zawodowym zrzeszającym nauczycieli."


Ankietę tworzą następujące pytania, twierdzenia, polecenia, propozycje i opisy:

 • Proszę podać adres e-mail właściwy do ewentualnej przyszłej wymiany wiadomości (podanie adresu e-mail nie jest konieczne, ale jego brak uniemożliwi ewentualne poinformowanie o wyniku losowania, o którym mowa wyżej w części wprowadzającej do ankiety).
 • Dokonaj subiektywnej oceny poziomu rozumienia wskazanego wyżej opisu obowiązku w skali od 0 do 9 (0 – w ogóle nie rozumiem, 9 – wszystko doskonale rozumiem)
 • Dokonaj subiektywnej oceny poziomu komunikatywności wskazanego wyżej opisu obowiązku w skali od 0 do 9 (0 – w ogóle nie jest komunikatywny, 9 – jest bardzo komunikatywny)
 • Które określenie obowiązku jest według Twojej oceny najbardziej adekwatne do opisu obowiązku wynikającego z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela?
  • Obowiązek analizy wynagrodzeń nauczycieli
  • Obowiązek dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli
  • Obowiązek przeprowadzenia analizy wydatków
  • Obowiązek ustalania różnicy między wydatkami poniesionymi na wynagrodzenia nauczycieli a iloczynem średniorocznej liczby etatów oraz średnich wynagrodzeń
  • Obowiązek ustalania jednorazowego dodatku uzupełniającego
  • Obowiązek sporządzania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń
 • Jak jednostka samorządu terytorialnego (właściwa dla Ciebie) realizuje obowiązek wynikający z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela?
  • „ręcznie”, poprzez dokonywanie potrzebnych wyliczeń „na papierze”
  • z użyciem specjalizowanych narzędzi (programów) informatycznych
  • nie wiem
 • Jeżeli w odpowiedzi na wcześniejsze pytanie wskazano użycie specjalizowanych narzędzi informatycznych, to określ rodzaj tych narzędzi:
  • samodzielny program wymagający zainstalowania w komputerze
  • aplikacja oprogramowania typu Access – system obsługi baz danych
  • aplikacja oprogramowania typu Excel – system obsługi arkuszy kalkulacyjnych
  • aplikacja dostępna jako usługa internetowa
  • inny typ narzędzia
 • W roku 2018 opis obowiązku wynikającego z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela będzie musiał być inny (ale jednocześnie podobny do wskazanego wyżej) w konsekwencji zmian w Karcie Nauczyciela oraz przepisów wykonawczych; w kontekście zawartych wyżej pytań i udzielonych odpowiedzi – wyraź swoje ewentualne oczekiwania:

Dodatkowo zadano pytania opcjonalne dotyczące analogicznych działań, propozycji, ofert podejmowanych przez autora.

 • Czy będę mógł Cię w niedalekiej przyszłości (przełom roku 2017/2018) poprosić o zabranie głosu, w analogicznej formie ankiety, w odniesieniu do wybranych zmian w Karcie Nauczyciela?
 • Czy będę mógł Cię w niedalekiej przyszłości (przełom roku 2017/2018) poprosić o zabranie głosu, w analogicznej formie ankiety, w odniesieniu do wybranych zmian w zakresie ochrony danych osobowych w kontekście RODO?
 • Czy będę mógł Cię w niedalekiej przyszłości (przełom roku 2017/2018) poprosić o zabranie głosu, w analogicznej formie ankiety, w odniesieniu do wybranych zmian w zakresie realizacji prawa dostępu do informacji publicznej w kontekście nowego prawa „jawności” w życiu publicznym?
 • Czy będę mógł Cię w niedalekiej przyszłości (przełom roku 2017/2018) poprosić o zabranie głosu, w analogicznej formie ankiety, w odniesieniu do wybranych kwestii świadczenia usług drogą elektroniczną w kontekście RODO oraz nowego prawa „jawności” w życiu publicznym względem funkcjonowania serwisu internetowego reprezentowanego przez Ciebie podmiotu?
 • Czy będę mógł Cię w niedalekiej przyszłości (przełom roku 2017/2018) poprosić o zabranie głosu, w analogicznej formie ankiety, w odniesieniu do wybranych kwestii istnienia i funkcjonowania systemu informacji oświatowej (SIO, „nowy SIO”) oraz przyszłego istnienia i funkcjonowania krajowego systemu danych oświatowych (KSDO)?
 • Czy będę mógł Cię w niedalekiej przyszłości (przełom roku 2017/2018) poprosić o zabranie głosu, w analogicznej formie ankiety, w odniesieniu do wybranych kwestii wnioskowania i rozliczania dotacji celowej na podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe? 

Ankieta zawiera także propozycję wyrażenia tej zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie dotyczącym tylko tych przypadków, gdy w ocenie osoby wypełniającej ankietę lub w ocenie administratora danych wypełniona ankieta będzie zawierać dane osobowe (na przykład poprzez wskazany adres e-mail lub w wyniku wypełnienia pól o opisowym charakterze).

Formuła wyrażenia zgody zawarta w ankiecie jest następująca:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w tej ankiecie w celu zgromadzenia po stronie administratora danych o charakterze statystycznym na potrzebę powstającej publikacji dotyczącej art. 30a ustawy Karta Nauczyciela w odniesieniu do lat 2018-2019. Rozumiem, że wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dotyczy tylko danych osobowych zawartych w tym formularzu i jest konsekwencją obowiązywania ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016.922 z dnia 2016.06.28), z której wynika konieczność oczekiwania wyrażenia tej zgody. Wiem, że administratorem danych osobowych gromadzonych skutkiem wypełnienia powyższego formularza będzie podmiot: eGocki.pl Krzysztof Sługocki (z siedzibą w Dzierżoniowie). Wiem, że przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania a także żądanie ich usunięcia w ramach stosownych relacji i w porozumieniu z administratorem danych. Rozumiem, że podanie danych osobowych jest dobrowolne. Proszę o potraktowanie treści tego oświadczenia jako oświadczenia każdej z osób wskazywanych poprzez tę ankietę, jeżeli w wyniku wypełnienia pól opisowych dojdzie do takiego wskazania. Brak wyrażenia zgody nie przekreśla wykorzystania danych z ankiety z koniecznym wówczas wyłączeniem i usunięciem danych osobowych, ale uniemożliwi ewentualny dalszy kontakt lub uniemożliwi skutecznie i oczekiwanie poinformowanie o wynikach losowania wskazywanego we wprowadzeniu do ankiety.


Krzysztof Sługocki, 13.12.2017

 
 
Wyświetleń: 985 | Dodał: art30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Grudzień 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz