Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 05:51
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2022 » Wrzesień » 16 » Aplikacja jest już dostosowana do nowych wymogów
07:53
Aplikacja jest już dostosowana do nowych wymogów

Już jest dostępna wersja Analizatora umożliwiająca przeprowadzenie analizy wydatków ponoszonych na wynagrodzenie nauczycieli początkujących za okres od września do grudnia, nauczycieli stażystów i kontraktowych za okres od stycznia do sierpnia oraz nauczycieli mianowanych i dyplomowanych za okres od stycznia do grudnia.

Zaistniał stan dużej i uzasadnionej presji w szczególności już obecnych Użytkowników Aplikacji w oczekiwaniu potrzebnej aktualizacji tego narzędzia. Narzędzie umożliwia między innymi symulowanie wyników przyszłych analiz oraz pozwala już dysponować wiedzą o efektach analizy wobec dotychczasowych nauczycieli stażystów i kontraktowych. Aplikacja może także służyć innym celom związanym z finansowaniem zadań oświatowych w zakresie wynagradzania nauczycieli.

Plik z nową wersją Analizatora jest dostępny pod adresem https://egocki.pl/art30a/UmLic2022/Analizator2022_w0915.xlsm

Uwaga (dotyczy Użytkowników już nabytej Aplikacji)  – proszę po ewentualnym skorzystaniu z udostępnionej wersji nie generować plików gromadzenia danych na miejsce już istniejących. Proszę zawsze zadbać o kopię tego, co już jest zrobione.

Aktualnie udostępnianą wersję Analizatora należy traktować jako wersję testową (wymaga jeszcze „kosmetycznych” zmian). Bardzo pożądane są Państwa uwagi, spostrzeżenia, propozycje. Oficjalna aktualizacja będzie dostępna z końcem września – jest to podyktowane oczekiwaniem opublikowania przez MEiN co najmniej projektu rozporządzenia wykonawczego do art. 30a (należy oczekiwać wielu istotnych zmian); jeżeli MEiN nie opublikuje rozporządzenia wykonawczego we wrześniu, to i tak z końcem września będzie udostępniana oficjalna aktualizacja (analogiczna do obecnie udostępnianej wersji testowej – konieczne zmiany dają się przewidzieć). Proszę czujnie obserwować działania MEiN w zakresie zmian w przepisach prawa — obecnie są tam wykonywane bardzo chaotyczne ruchy.

Przyjęto rozwiązanie, w którym zastosowano najbardziej prawdopodobne konieczne rozwiązania wykonawcze, które zaistnieją po opublikowaniu właściwego rozporządzenia. Przyjęte rozwiązanie w możliwie najmniejszym zakresie może być kłopotliwe dla Użytkowników – dane za nauczycieli początkujących będą gromadzone od września w arkuszu dotyczącym dotychczasowych nauczycieli kontraktowych. Czyli ewentualni dotychczasowi nauczyciele stażyści, którzy od września stają się nauczycielami początkującymi oraz dotychczasowi nauczyciele kontraktowi, którzy stają się początkującymi – należy dane ich dotyczące wprowadzać od września w arkuszu (karcie) właściwej dotąd dla nauczycieli kontraktowych.

W Analizatorze pojawiły się dodatkowe narzędzia (arkusze) analizy danych za nauczycieli początkujących. Dane do analizy nauczycieli początkujących są pobierane z plików gromadzenia danych w zakresie od września do grudnia z arkuszy właściwych dotąd dla nauczycieli kontraktowych.

Narzędzie w Analizatorze służące do przygotowywania sprawozdania uwzględnia już także nauczycieli początkujących.

Pod adresem https://egocki.pl/art30a/UmLic2022/sprawozdanie-art30a_2022z.xlsx jest dostępny arkusz sprawozdania. Nie jest to arkusz, do którego opublikowania jest zobowiązany MEiN (nie da się dziś dowiedzieć, kiedy MEiN opublikuje wzorzec arkusza sprawozdania). Po opublikowaniu wzorca sprawozdania przez MEiN na pewno będą potrzebne kolejne zmiany w Analizatorze (MEiN jest tu kompletnie nieprzewidywalne i nie raczy odpowiadać na żadne pytania) – czyli będzie wówczas potrzebna kolejna aktualizacja.

Pod adresem https://egocki.pl/art30a/UmLic2022/mswz.xlsm jest dostępny plik, który umożliwi przeprowadzenie w użytkowanych już plikach gromadzenia danych aktualizacji minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego (te od września zostały zmienione). Aktualizacji minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego można także dokonać samodzielnie „ręcznie” – dokonując potrzebnych zmian w a arkuszu [Tablice] w pliku gromadzenia danych [awn*]. Nowi nabywcy Aplikacji będą już mieli do czynienia z plikami gromadzenia danych generowanymi z już aktualnymi minimalnymi stawkami wynagrodzenia zasadniczego.

Pod adresem https://egocki.pl/art30a/UmLic2022/AgrX.xlsm jest dostępne uaktualnione narzędzie „agresywnej” kontroli poprawności gromadzenia danych.

Szczegółowe wyjaśnienia, prezentacje, pełny instruktaż obsługi i analizy przypadków są przedmiotem głównie szkoleń. Przewiduje się organizację krótkich szkoleń online (lub konsultacji online), o ile zaistnieje zauważalny stan potrzeb w tym zakresie.

Obecnie szkolenia z zakresu analizy wydatków ponoszonych na wynagrodzenia nauczycieli są w roku 2022 dostępne bezpłatnie. Są to szkolenia zarejestrowane, będące rozbudowaną kompilacją celowych szkoleń studyjnych z tymi, które już się odbyły z udziałem Uczestników w latach 2020-2021 (chodzi o liczne ciekawe pytania i odpowiedzi). Można z tych szkoleń dowolnie korzystać (łącznie z rozpowszechnianiem) – więcej: https://sites.egocki.pl/online/art30a.

Często w pytaniu o szkolenia chodzi o to, że w minionych latach w ramach udziału w płatnych szkoleniach nabywano licencję na używanie aplikacji wspomagania przeprowadzania analizy. Teraz jest prościej – aplikację (licencję) można po prostu nabyć w czasie gdy się uzna, że już jest potrzebna, korzystając z http://art30a.ucoz.pl/index/formularz_zamowienia_aplikacji/0-20, a ze szkoleń lub ich wybranych fragmentów proszę korzystać dowolnie wedle indywidualnych potrzeb i uznania niezależnie od nabycia aplikacji.


Krzysztof Sługocki, 16.09.2022

Wyświetleń: 240 | Dodał: art30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Wrzesień 2022  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz