Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 06:03
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2017 » Październik » 8 » Najistotniejsze zapisy Licencji
02:23
Najistotniejsze zapisy Licencji

Poniżej dokonano wyboru najistotniejszych (z perspektywy pytań formułowanych w czasie ostatnich szkoleń) zapisów Licencji (udostępniam także krótką prezentację w tym zakresie oraz poniżej krótki film). Należy zdawać sobie sprawę z tego, że prezentowanie wybranych zapisów Licencji w oderwaniu od kontekstu zapisów w większości w takim wyborze pominiętych, nie jest uznawane za wystarczająco miarodajne dla dokonania właściwej, oczekiwanie spójnej i wiążącej oceny (Pełny tekst Licencji LicencjaSiZ.pdf).

§ 1. 3. Licencja ta jest udzielana Podmiotowi reprezentowanemu przez Uczestnika szkoleń z zakresu Analizy na podstawie i zgodnie z danymi uzyskanymi z formularza zgłoszeniowego na właściwe szkolenie.

§ 1. 4. Licencja ta jest udzielana Podmiotowi, który dokonał zamówienia Aplikacji poprzez wypełnienie formularza zamówienia z wyborem opcji dostępnej przez ten formularz, nazwanej: „bez potrzeby zawierania Umowy Licencyjnej”.

Czyli Licencję na użytkowanie Aplikacji można uzyskać poprzez udział w szkoleniu lub poprzez dokonanie zamówienia Aplikacji (czyli bez udziału w szkoleniu). Licencję można uzyskać także w wyniku zawarcia Umowy Licencyjnej.

§ 5. 1. Licencjobiorca zobowiązuje się do zainstalowania, używania, wyświetlania, kopiowania, rozpowszechniania lub w inny sposób korzystania z Aplikacji na dowolnej liczbie urządzeń umożliwiających korzystanie z Aplikacji na obszarze tylko właściwym dla jednostki samorządu terytorialnego właściwego dla Licencjobiorcy w rozumieniu przepisów regulujących obowiązek dokonania Analizy.

§ 6. 4. Licencjodawca udziela niewyłącznej licencji (Licencjodawca zezwala na korzystanie z Aplikacji wielu osobom równocześnie, które nie muszą dysponować żadną formą pisemną zezwolenia na to korzystanie w rozumieniu ewentualnych oczekiwań w tym zakresie po stronie Licencjodawcy, co nie wyklucza możliwych stosownych działań w tym zakresie po stronie Licencjobiorcy) na użytkowanie dowolnej liczby kopii Aplikacji osobom fizycznym i prawnym, które są właściwe dla jednostki samorządu terytorialnego właściwej dla Licencjobiorcy w rozumieniu przepisów regulujących obowiązek dokonania Analizy.

§ 6. 6. Licencjobiorca nie jest uprawniony do udzielania sublicencji osobom trzecim. Zdanie pierwsze tego ustępu nie dotyczy tych wszystkich przypadków organizacyjnych, w których Licencjobiorca dokonuje zbiorczego zgromadzenia danych w Aplikacji poprzez ich wcześniejsze jednostkowe zgromadzenia w podmiotach właściwych dla jednostki samorządu terytorialnego właściwego dla Licencjobiorcy w rozumieniu przepisów regulujących obowiązek dokonania Analizy.

§ 7. 3. Licencjobiorcy przysługuje Ograniczona Gwarancja na czas udzielenia Licencji zdefiniowany w § 8. Ograniczona Gwarancja obejmuje w szczególności udzielenie porady związanej z obsługą Aplikacji. Porada może być udzielona poprzez rozmowę telefoniczną lub usługę poczty elektronicznej.

§ 7. 6. Ograniczona Gwarancja nie ma zastosowania jeśli wada Aplikacji jest rezultatem wypadku, niewłaściwego użytkowania lub zastosowania oraz instalowania jej na wadliwym sprzęcie komputerowym (tak co do wadliwości urządzeń, jak i wadliwości oprogramowania środowiska funkcjonalnego niezbędnego dla funkcjonowania Aplikacji) lub w przypadku błędów wynikających z nieprawidłowej instalacji systemów operacyjnych i środowiska funkcjonalnego dla danego arkusza kalkulacyjnego, na których działa Aplikacja.

§ 7. 7. Ograniczona Gwarancja nie ma zastosowania jeśli zmienią się warunki prawne związane z obowiązkiem dokonana Analizy w związku z nowelizacją Ustawy i/lub przepisów wykonawczych.

§ 8. Licencja udzielana jest na czas jednego roku, licząc od dnia wzięcia udziału w szkoleniu lub odpowiednio licząc od dnia dokonania zamówienia. Wskazane ograniczenie czasowe nie jest obowiązującym w przypadkach związanych z kontrolą dokonywaną w ramach czynności wewnętrznych właściwych dla Licencjobiorcy lub kontrolą uprawnionych podmiotów zewnętrznych.

§ 9. 3. Uaktualnienie Aplikacji nie podlega żadnym dodatkowym opłatom i czynnościom (z wyłączeniem czynności technicznych i organizacyjnych po stronie Licencjobiorcy) z tytułu uaktualnienia. Uaktualnienie Aplikacji czyni ją ponownie tą samą Aplikacją w rozumieniu tej Licencji. Licencjobiorca jest zobowiązany używać uaktualnionej Aplikacji. Licencjobiorca jest zobowiązany używać uaktualnionej Aplikacji wyłącznie w sposób określony w tej Licencji.

§ 11. 1. Wykorzystywane w Aplikacji oraz w modułach dodatkowych formuły obliczeniowe i strukturalne oraz skrypty VBA i SQL mogą być przekazane wraz z dokumentacją Licencjobiorcy na warunkach i w trybie wskazywanych w ustaleniach zawieranych oddzielnie.

§ 13. 1. Z tytułu udzielenia przez Licencjodawcę tej Licencji, Licencjobiorca, który brał udział we właściwym szkoleniu nie jest zobowiązany do uiszczenia zapłaty Licencjodawcy.

§ 15. 2. Strony dołożą wszelkich starań w celu ugodowego rozwiązywania wszelkich sporów mogących powstać na tle tej Licencji bądź w związku z nią lub jej interpretacją. Strony dołożą wszelkich starań w celu ugodowego rozwiązywania problemów i powikłań towarzyszących korzystaniu z tej Licencji.Krzysztof Sługocki, 08.10.2017

Wyświetleń: 653 | Dodał: art30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Październik 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz