Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 06:46
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2014 » Maj » 10 » Przed podjęciem decyzji o wzięciu udziału w szkoleniu - wersja demonstracyjna
00:59
Przed podjęciem decyzji o wzięciu udziału w szkoleniu - wersja demonstracyjna

Szanowni Państwo,

Jaka będzie analiza wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w roku (za rok) 2014?
Czy i jak będą liczone jednorazowe dodatki uzupełniające?

Zapowiedź MEN (jak zawsze precyzyjna): "...plany mamy takie, żeby w okolicach letnich miesięcy przeprowadzić projekt nowelizacji Karty nauczyciela..."
Z racji wcześniejszych relacji z Państwem i przedstawicielami innych jednostek samorządu terytorialnego - relacji dotyczących problematyki art. 30a ustawy KN, przedstawiam Państwu kilka przydatnych informacji połączonych z propozycją wzięcia udziału w jednym z cyklu szkoleń dotyczących praktycznych aspektów dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w warunkach obliczeniowych roku 2014. Proszę także zapoznać się z niżej opisaną wersją demonstracyjną nowego rozwiązania.

„Zgromadź dane, nic nie licz” – takie jest hasło wywoławcze wobec propozycji zwłaszcza nowych narzędzi obliczeniowych i nowego podejścia do problematyki wynikającej z art. 30a ustawy KN.

Przed podjęciem decyzji udziału w szkoleniu proszę się zapoznać z demonstracją nowego podejścia do art. 30a KN.

Wersja demonstracyjna nowych narzędzi (ograniczona do dokonania analizy w grupie nauczycieli stażystów i kontraktowych) jest dostępna pod adresem http://www.egocki.pl/art30a/Analiza2014d.rar (wymaga rozkompresowania/rozpakowania); Znaczna część opisu funkcjonalności nowego rozwiązania i problematyki art. 30a KN jest dostępna pod adresem http://www.egocki.pl/art30a/Analiza2014d.pdf (wskazane jest się z tym opisem zapoznać przed podjęciem decyzji o udziale w szkoleniu); pełna prezentacja wykorzystywana w czasie planowanych szkoleń jest dostępna pod adresem http://www.egocki.pl/art30a/Analiza2014d.ppsx (w czasie szkolenia zostaną wykorzystane tylko główne wątki - szkolenie będzie miało wymiar bardzo praktyczny). W wersji demonstracyjnej wyłączono kilka przydatnych narzędzi i funkcjonalności - pozwoli ona jednak dokonać pełnej (zgodnej z art. 30a KN) analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w grupie nauczycieli stażystów i kontraktowych.

Udostępnienie pełnej wersji wraz z pełną dokumentacją (łącznie z kodem źródłowym VBA) jest obecnie analizowane pod kątem zasadności takiego postępowania oraz korzyści i atrakcyjności dla wszystkich stron. Proszę o dodatkowe Państwa opinie, sugestie i argumentacje w tej kwestii.

Celem organizowania najbliższego cyklu wykładów i szkoleń jest wypełnienie sygnalizowanego w kontakcie z zainteresowanymi i zobowiązanymi oczekiwania konieczności w miarę wczesnego, przede wszystkim, zapoznania się z narzędziami obliczeniowymi, proponowanymi do wspomagania dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli. Ze wszystkich dotychczasowych lat (2009-2014) rok 2014 jest zdecydowanie najmniej przewidywalny (z perspektywy kwietnia 2014). Owa nieprzewidywalność skłania do zaproponowania narzędzi, których jedną z najważniejszych cech ma być potencjalna elastyczność dopasowania do ewentualnych zmian w prawie (pozostając z ramach tego, co dziś da się przewidzieć) połączonego z jednoczesną możliwością koniecznego gromadzenia danych już od dziś w taki sposób, aby móc je gromadzić prościej niż dotąd oraz aby nie trzeba było ich gromadzić ponownie po ewentualnej, dającej się przewidzieć zmianie przepisów.

Nowe narzędzia (aplikacje arkusza kalkulacyjnego) analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli za rok 2014 są już w pełni przygotowane na bieżące potrzeby gromadzenia danych potrzebnych do dokonania przyszłej analizy. Narzędzia zostały opracowane w zgodności z bieżącymi i przewidywalnymi warunkami obliczeniowymi - są proste, logiczne i spójne w użyciu:

  • wprowadzanie danych nie wymaga dokonywania obliczeń na poziomie ich gromadzenia;
  • gromadzenie danych jest niezależne od ewentualnych "nieoczekiwanych/oczekiwanych" zmian w art. 30a KN i/lub rozporządzenia, i/lub menowskiego arkusza sprawozdania;
  • nie ma ograniczeń co do liczby nauczycieli i podmiotów;
  • w czasie szkoleń będzie dołączana dokumentacja rozwiązania i instrukcja obsługi;
  • narzędzia będą dołączane do szkoleń (szkolenia będą obejmowały bardzo szczegółowe omówienie zagadnień praktycznych wynikających z art. 30a w nawiązaniu do dostępnego orzecznictwa i dokumentacji pokontrolnych oraz równie szczegółowy instruktaż wykorzystania narzędzi);
  • przewiduje się także możliwość odpłatnego nabywania narzędzi wraz z dokumentacją bez uczestnictwa w szkoleniach;
  • narzędzia będą także udostępnione w zasobach sieci (ale z pewnymi znaczącymi ograniczeniami).

Narzędzia zostaną także przekazane regionalnym izbom obrachunkowym.

Analiza wydatków na wynagrodzenia nauczycieli - 2014 - terminy najbliższych szkoleń

Z poważaniem,

Krzysztof Sługocki

Wyświetleń: 774 | Dodał: art30a | Tagi: jdu, wersja demonstracyjna, analiza wydatków | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Maj 2014  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz