Art. 30a KN
Piątek, 2022-12-02, 22:17
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2022 » Listopad » 9 » Cena aplikacji, ceny usług, pytania
10:50
Cena aplikacji, ceny usług, pytania

Chyba w wystarczającym zakresie już wiem o tym, jakie wkrótce (nie koniecznie jutro, może w grudniu) nastąpią zmiany. Z Państwa perspektywy nie będą to zmiany dotkliwe dla rozpoznanych już czynności znaczenia słów „przeprowadzać analizę wydatków ponoszonych na wynagrodzenia nauczycieli”. Moja perspektywa jest taka, że przybędzie mi pracy, Nabywców i Usługobiorców.
Czyli wbrew trendom nie muszę podwyższać aktualnych cen. Aktualne ceny pozostają takie same jak teraz, do końca 2022 roku. Zmienią się (wzrosną troszkę) w roku 2023.

Otrzymuję w tym zakresie obecnie często między innymi takie pytania:

(1) Czy aplikację należy nabyć już teraz (bynajmniej nie z obawy o wzrost ceny), czy lepiej poczekać „do grudnia”, bo przecież wiadomo, że muszą nastąpić jakieś zmiany w przepisach wykonawczych?
Odpowiedź: Istnieją argumenty na rzecz decyzji o przeprowadzaniu analizy już od teraz i regularnie do stycznia 2023; istnieją także argumenty wskazujące na „poczekanie” do choćby nawet i stycznia 2023. Nie mogę tu przedstawiać tych argumentacji (to chyba nie byłoby profesjonalne) – wiem, jakie są konsekwencje (nic strasznego) odkładania tego na później; wiem także, co będzie konieczne później w przypadku zdecydowania o przeprowadzaniu analizy już od teraz (także nic strasznego). W każdym przypadku pomogę i w każdym przypadku będzie (po Państwa stronie) trochę do zrobienia (choć charakter prac w obu przypadkach będzie się nieco różnił i różne są to korzyści lub ich brak). Proszę tu się kierować własną oceną swych okoliczności, celów, potrzeb i możliwości – zapewniam, że każda Państwa decyzja, po dokonaniu takich ocen, będzie właściwa.

(2) Czy jeśli po opublikowaniu zmian w rozporządzeniu wykonawczym do art. 30a okaże się, że trzeba będzie dużo zmienić w aplikacji – czy będziemy wtedy musieli płacić za aktualizację?
Odpowiedź: Nie. Z Państwa perspektywy aktualizacja i jej konsekwencje będą „ledwie zauważalne”. Z mojej perspektywy są przewidywalne i będą wymagały trochę pracy. Charakter zmian jednak nie będzie taki, żeby aktualizacja wymagała ponoszenia po Państwa stronie dodatkowych kosztów. Oczekiwanie z mojej strony dodatkowych opłat w związku z aktualizacją będzie także sprzeczne z aktualnie obowiązującą licencją.

(3) Nie korzystaliśmy przez minione lata z tej aplikacji. Na jaką pomoc możemy liczyć po ewentualnym nabyciu aplikacji?
Odpowiedź: Pod adresem https://sites.egocki.pl/online/art30a są dostępne bezpłatne szkolenia; mimo tego, że są one kompilacją szkoleń z lat 2020-2021 pozostają całkowicie wystarczające do chęci poznania różnych niuansów korzystania z aplikacji, która (tak okazuje się zawsze) jest bardzo prosta w użytkowaniu (ale wymaga stosowania arkusza kalkulacyjnego MS Excel). Przed decyzją o nabyciu aplikacji wskazane jest (w przypadku „nowicjuszy”) „poklikać sobie” w wersji demonstracyjnej (http://art30a.ucoz.pl/index/narzedzia_analizy/0-9). Na pewno, gdzieś po sąsiedzku jest już gmina lub powiat, w której aplikacja jest już używana – na pewno można liczyć na wsparcie. Pod adresem http://art30a.ucoz.pl/ na bieżąco są opisywane różne kwestie związane z art. 30a ustawy KN (powstała już tam niemal „księga” praktyk wszelkich z tym związanych). Z bardzo nielicznymi wyjątkami, przez wszystkie minione lata, zawsze umiałem pomóc.


Krzysztof Sługocki, 09.11.2022

Wyświetleń: 88 | Dodał: art30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Listopad 2022  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz