Art. 30a KN
Piątek, 2022-12-02, 22:28
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2015 » Październik » 26 » Czy udostępniona wersja narzędzi pozwala na gromadzenie danych i dokonanie obliczeń?
03:18
Czy udostępniona wersja narzędzi pozwala na gromadzenie danych i dokonanie obliczeń?

Tak, udostępnione aktualnie narzędzia wspomagania dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli pozwolą w pełni, w zakresie zgodności z bieżącym stanem prawnym (i bieżącym pojmowaniem bieżącego stanu prawnego), wspomóc dokonanie wszystkich potrzebnych czynności dotyczących gromadzenia danych i obliczeń. W zakresie pojmowania obowiązków wynikających z art. 30a pojawiają się drobne "regionalizmy" (są zapewne konsekwencją kontroli), które będą wskazywane i wyjaśniane w czasie szkoleń.

Analiza wydatków na wynagrodzenia nauczycieli składa się z pięciu etapów:
I - zgromadzenie danych o: minimalnych stawkach wynagrodzenia zasadniczego, wymiarach etatów, okresach nieprowadzenia zajęć, wydatkach;
II - policzenie: struktur zatrudnienia, osobistych stawek wynagrodzenia zasadniczego, różnicy zdefiniowanej art. 30a ust. 2;
III - policzenie ewentualnych jednorazowych dodatków uzupełniających;
IV - wypłacenie ewentualnych jednorazowych dodatków uzupełniających;
V - sporządzenie sprawozdania (oraz ewentualne raportowanie różnych aspektów analizy - nie jest wymagane przepisami prawa).

Narzędzia składają się z dwóch części:
1 - narzędzia gromadzenia danych ("awn" - obsługują etap I analizy);
2 - narzędzia obliczeniowe ("analizator" - obsługuje etapy II, III i V - korzysta z narzędzi gromadzenia danych w różnych modelach organizacyjnych w relacjach JST / szkoły i placówki oświatowe).

Można być na dziś pewnym, że sposób gromadzenia danych nie ulegnie już zmianie (tu potrzebna jest zmiana art. 30a - a to ze względów powyborczych i trwania okresów legislacyjnych już w tym roku się nie zmieni). Czyli narzędzia gromadzenia danych "awn" nie zmienią się. Ciągle istnieje pewne niewielkie prawdopodobieństwo dokonania zmian w rozporządzeniu, ale tu głównie chodzi o arkusz sprawozdania.

Nowa wersja analizatora, która zawiera kilka dodatkowych usprawnień i ulepszeń, jest już gotowa. Nie ma tu żadnego zagrożenia dla sposobu gromadzenia danych. Nowa wersja analizatora zostanie udostępniona po opublikowaniu przez MEN (pod nowym kierownictwem) wzorca arkusza sprawozdania za rok 2015 - nowy analizator będzie w szczególności przenosił ostateczne wyniki bezpośrednio do "menowskiego" arkusza sprawozdania.

Czyli można, używając bieżącej wersji (w części obsługi gromadzenia danych), gromadzić dane; można także dokonywać pożądanych obliczeń z użyciem aktualnego analizatora; MEN opublikuje arkusz sprawozdania (być może w listopadzie); będzie wówczas udostępniona nowa (lepsza, szybsza, łatwiejsza i sprawniejsza) wersja analizatora, który ze zgromadzonych danych dokona pożądanych obliczeń, czyli uczyni to samo i w ten sam sposób, co czyni analizator obecnie dostępny; pozwoli jednak także na dokonanie dodatkowych czynności obliczeniowych przydatnych i pożytecznych (np.: analiza i wyszukiwanie błędów, bardziej szczegółowe raporty, dodatkowe raporty itp.), a w szczególności tych związanych z nowym arkuszem sprawozdania.

Wyświetleń: 472 | Dodał: art30a | Tagi: analiza wydatków na wynagrodzenia, art. 30a, Krzysztof Sługocki, jednorazowe dodatki uzupełniające | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Październik 2015  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz