Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 05:08
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2016 » Czerwiec » 8 » Czy w analizie za rok 2016 będą jakieś zmiany?
14:39
Czy w analizie za rok 2016 będą jakieś zmiany?

Czy w analizie wydatków na wynagrodzenia nauczycieli za rok 2016 będą jakieś zmiany? Czy narzędzia wspomagania dokonania analizy za rok 2016 ulegną zmianie lub może właśnie już zostały zmienione? Te pytania otrzymuję ostatnio bardzo często głównie w kontekście organizowanych w czerwcu szkoleń. Zaczyna się obecnie dużo dziać w zakresie chęci udzielenia odpowiedzi na te pytania. W gąszczu doniesień, domniemań, przypuszczeń, zamiarów istotnie można się mocno pogubić. Chyba nie da się dziś (czerwiec 2016) jeszcze tego uporządkować, ale wiele dostrzec już można.

Zebrałem tu kilka kluczowych doniesień i przywołań. Czy wynika z nich już jakiś konkretny obraz przyszłych zdarzeń? Chyba jeszcze nie. Oto jedne z istotniejszych z ostatnich doniesień i przywołań: Projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw; „Dialog trwa. Samorządowa Debata Oświatowa z udziałem minister Anny Zalewskiej”; „Debata o oświacie. Sześć samorządowych organizacji i minister edukacji narodowej”; „Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa”; „Karta ZPP. Samorządowcy postulują ograniczenie przywilejów nauczycielskich”; „Rozmowy w trójkącie. MEN, samorządy i związki o podwyżkach dla nauczycieli”; „Czekając na zmiany w oświacie – krótka analiza przed oświatową konferencją cz.1”; „Czekając na zmiany w oświacie cz.2”.

27 czerwca w Toruniu podczas podsumowania ogólnopolskiej debaty oświatowej pod hasłem: "Uczeń-rodzic-nauczyciel. Dobra zmiana" Pani Minister Edukacji Narodowej przedstawi wypracowane propozycje zmian w systemie edukacji. Sądzę, że przedstawiane propozycje będą przekraczać granicę zmiany systemu oświaty na rzecz zmiany „ustroju oświatowego”.

Jednocześnie z raportu kontroli koordynowanej przez Krajową Radę RIO wynika, że jednostki samorządu terytorialnego dobrze radzą sobie w szczególności z art. 30a ustawy KN, że jest już „utrwalone orzecznictwo sądów i sensowne podejście większości Regionalnych Izb Obrachunkowych”. Z drugiej strony w innym raporcie (przywoływanym przez Wspolnota.org.pl) wskazuje się liczne błędy przy sporządzaniu sprawozdań z osiągania średnich wynagrodzeń nauczycieli.

Znaczącym znamieniem chyba nadchodzących zmian jest to, że wielu potencjalnych uczestników planowanych na czerwiec szkoleń deklaruje chęć udziału w szkoleniach raczej bliżej końca roku.

W gąszczu doniesień, domniemań, przypuszczeń, zamiarów istotnie można się mocno pogubić. W oparciu o własne analizy, doświadczenie, dociekliwość i znajomość istoty tematu stwierdzam jednak, że w analizie wydatków na wynagrodzenia nauczycieli za rok 2016 nie nastąpią żadne zasadnicze zmiany, choć w wyniku opisywanych wyżej zdarzeń i przywołań (oraz tych, które jeszcze nastąpią) nie będzie to takie oczywiste za dwa, cztery miesiące i trzeba będzie zapewne czynić wiele dodatkowych wyjaśnień. Narzędzia wspomagania dokonania analizy są tak budowane, aby można było w trakcie roku gromadzić niezbędne dane i elastycznie reagować na ewentualne szczególne wymagania konieczności dokonania analizy.

Stwierdzić jednocześnie należy, że obserwowana znajomość tematu po każdej ze stron oraz jednoczesna akceptacja skostniałej i utrwalonej uznaniowości stają się najdalej idącym powodem i dowodem konieczności dokonania zmian o zasadniczym charakterze i te oczywiście nastąpią w „kolejnym mocno rozrywkowym sezonie”.

08.06.2016, Krzysztof Sługocki

 

 

Wyświetleń: 576 | Dodał: art30a | Tagi: analiza 2016, art. 30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Czerwiec 2016  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz