Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 05:27
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2022 » Listopad » 23 » Już wiele osób zauważyło projekt rozporządzenia
16:03
Już wiele osób zauważyło projekt rozporządzenia

Wygląda na to, że już bardzo wiele osób zauważyło, że jest opublikowany projekt rozporządzenia w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli (w swej istocie będący projektem zmieniającym dość znacznie dotychczasowe rozporządzenie). Reakcje, które do mnie docierają, są różne (z reakcją „zachwytu” się nie spotkałem). Otrzymuję oczywiście wiele pytań (nie jestem w stanie na wszystkie odpowiedzieć). Oto jedno z nich: „Jest już projekt rozporządzenia, a aplikacja do art. 30a chyba nie jest zgodna z tym projektem rozporządzenia – kiedy zostanie do niego dopasowana?”.

Odpowiedź, która powinna tu paść, brzmi: nigdy. Aplikacja zostanie natomiast „dopasowana” do rozporządzenia. Jeżeli rozporządzenie będzie takie samo jak projekt, to będzie oczywiście problem. Czy przeprowadzać wtedy analizę w zgodności z ustawą (tu art. 30a), czy też może w zgodności z rozporządzeniem do art. 30a? Obecnie niektóre zapisy projektowanego rozporządzenia nie pozostają w zgodzie z art. 30a i przeczą pewnym dość fundamentalnym zasadom stosowania prawa (i mam wrażenie, że nie jest to powszechnie zauważane, a może ja to bez potrzeby dostrzegam?).

Proszę jednak zachować „dystans i spokój”. Jeżeli rozporządzenie będzie takie samo w treści, jak obecnie brzmi treść projektu tego rozporządzenia, to aplikacja zostanie dostosowana do rozporządzenia. Zapewniam Państwa, że niemal nikogo nie będzie specjalnie jakoś obchodzić to, co napisałem wyżej i w poprzednich tu wiadomościach (nawet RIO nie przejawia odruchów „zainteresowania” zaistniałym już problemem – bo i po co – i jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe, jako zdrowe podejście do rodzącego się problemu), a jeśli nawet będzie to kogoś obchodzić, to się taki głos rozwieje jak dym na wietrze. Nauczycieli także nie będzie to obchodzić (choć to może troszkę nawet zadziwiać – a może i nawet to już źle postrzegam). Mój głos na przykład nigdy nie docierał do tfurców obecnego prawa i nie staram się, żeby docierał. Dla mnie obecni tfurcy prawa są „okej”, a już na pewno Ci spod zaszczytnych słów kryjących się pod skrótem „mein”.

Obecna aplikacja wspomagania przeprowadzania analizy wydatków ponoszonych na wynagrodzenia nauczycieli działa w zgodności z bieżącym stanem prawnym. Cieszy się dużym powodzeniem wśród zobowiązanych. Prosta jest w obsłudze. A wszystkiego o tej aplikacji i o bieżących problemach związanych z art. 30a można się dowiedzieć z bezpłatnych szkoleń oraz z tego serwisu. Będzie rozporządzenie; się program zmieni; się policzy; się zrobi i wszystko będzie dobrze.


Krzysztof Sługocki, 23.11.2022

Wyświetleń: 55 | Dodał: art30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Listopad 2022  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz