Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 07:03
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2015 » Grudzień » 11 » Kilka problemów natury ogólnej…
00:29
Kilka problemów natury ogólnej…

Odpowiedzi na szczegółowe pytania… W okresie od grudnia do stycznia otrzymuję na konto poczty elektronicznej dość dużo (więcej niż zwykle) wiadomości zawierających wiele pytań. Z przykrością stwierdzam, że ze względu głównie na bieżące zobowiązania nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi (wystarczająco i oczekiwanie szybko, rzetelnie, składnie i komunikatywnie) na wiele z nich. W przypadku pytań prostych (tzn. gdy odpowiedź jest mi znana już w czasie czytania pytania) - staram się udzielać odpowiedzi na bieżąco. W zakresie wielu pytań dotyczących art. 30a ustawy KN - myślę, że na sporą część tych pytań daje się odnaleźć odpowiedź w tym serwisie. Dodatkowo udostępniam pod wskazanymi niżej adresami (w całości i bez zobowiązań) skrypt szkoleniowy wykorzystywany w czasie szkoleń organizowanych ostatnio w okresie październik/listopad (http://egocki.pl/art30a/skrypt2015.pdf) oraz prezentację (http://egocki.pl/art30a/Analiza2015.pptx). Co do zasady, ewentualne wyjaśnienia kwestii szczegółowych (prawnych, algebraicznych i tych związanych z obsługą proponowanych narzędzi) są przedmiotem szkoleń, ale zgadzam się z opiniami wskazującymi na to, że liczba owych szczegółowych kwestii jest tak duża, że szkolenia być może powinny być już dwudniowe? Mam nadzieję jednak, że w roku 2016 będzie prościej?

Kolejne dodatkowe szkolenia… Szkolenia dotyczące analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli za rok 2015 są organizowane jeszcze (grudzień/styczeń) w Rybniku, Nowym Sączu, Rzeszowie, Tarnowie, Warszawie i Gdańsku przez podmioty, z którymi w tym zakresie współpracuję (nie zostałem w odniesieniu do tego serwisu do ujawnienia danych dotyczących tych podmiotów).

Narzędzia z roku 2014 w roku 2015… Wiele osób realizujących obowiązki wynikające z art. 30a KN gromadzi dane wykorzystując narzędzia gromadzenia danych (awn*) przeznaczone na rok 2014. Analiza wydatków nie zostanie w takim przypadku dokonana prawidłowo (ze względu na inny kalendarz). Oczywiście istnieje możliwość dostosowania narzędzi z roku 2014 na potrzeby roku 2015, ale ze względu na pewien stopień komplikacji uważam, że nie jest to możliwe do wystarczająco jasnego opisania lub opowiedzenia np. w rozmowie telefonicznej – nie przewidywano pierwotnie takiej procedury. Na potrzeby dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli za rok 2015 proszę korzystać z narzędzi udostępnionych w szczególności pod adresem: http://art30a.ucoz.pl/index/narzedzia_analizy/0-9.

„Stare narzędzia” (p*)… Ponieważ przepisy prawa nie uległy zmianie (ewoluuje „tylko” pojmowanie bieżących przepisów prawa) – można ciągle wykorzystywać tzw. „stare narzędzia” gromadzenia danych i dokonania analizy kojarzone z symboliką „p*”; choć narzędzia te nie uwzględniają owej wskazanej wyżej ewolucji.

Bezpłatność używania proponowanych narzędzi… Proszę całkowicie swobodnie i dowolnie, w rozumieniu uwag zawartych dalej w tej treści, wykorzystać narzędzia/arkusze wspomagania wykonania obowiązków wynikających z art. 30a KN. Narzędzia są dołączane do szkoleń oraz obecnie są udostępnione ze wskazanych wyżej źródeł; nie są przedmiotem sprzedaży; mogą być rozpowszechniane w zakresie objętym tematyką szkoleń na terenie funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego właściwego dla podmiotu, którego przedstawiciel brał udział w szkoleniu (co powinno dać się ewentualnie w miarę takiej potrzeby wykazać stosownym dokumentem w stosownym postępowaniu), bez żadnych zobowiązań wobec autora przedmiotu rozpowszechnienia (autorem rozwiązania jest autor tej wiadomości). Narzędzia są aplikacjami oprogramowania arkusza kalkulacyjnego MS Excel (pożądaną wersją arkusza jest wersja 2007 i wyższa). Wynikająca ze wskazanych wyżej definicji możliwość dowolnego wykorzystania po Państwa stronie tych narzędzi, nie rodzi żadnej konieczności wykazania się dowodem zakupu lub licencji (oczywiście licencja dotycząca MS Office/MS Excel pozostaje koniecznością). Rozwiązanie rozpowszechniam deklarując zgodność z typem licencjowania: creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl

Rok 2016… Narzędzia dotyczące analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli za rok 2016 są już gotowe i obecnie przechodzą fazę początkowych testów. Będą bardzo znacząco szybsze od dotychczasowych (jest to bardzo ważne w odniesieniu do większych jst – kilka tysięcy nauczycieli do przeanalizowania); ze względu na jeszcze dalej idącą nieprzewidywalność poczynań po stronie MEN narzędzia będą jeszcze bardziej parametryzowane w celu zapewnienia ich poprawnej pracy w ramach dających się dziś przewidzieć modyfikacji art. 30a (nawet w odniesieniu do kwestii wyjątkowo skrajnych i obecnie mało prawdopodobnych); zostaną uwzględnione pewne istotne wskazania strony uprawnionej do kontrolowania wynikające głównie z lektury wniosków pokontrolnych; obok skryptów VBA zostaną także wykorzystane skrypty SQL; nastąpi rezygnacja z dostosowywania do „starego” formatu zapisu reprezentowanego symboliką „xls” na rzecz tego reprezentowanego symboliką „xlsx” (wynika to z przeprowadzonych badań ankietowych) – dzięki temu około 10-krotnie zmniejszy się objętość plików gromadzenia danych. Zakłada się, że około marca będzie można stwierdzać co do obowiązywania art. 30a także w roku 2016 lub ewentualnych zmianach w tym zakresie – najprawdopodobniej nastąpi wówczas udostępnienie narzędzi (pewnie w pełnej wersji) – decyzje w tym zakresie zostaną podjęte w trzeciej dekadzie stycznia i opublikowane w tym serwisie.

"Nowy sio" i inne tematy… Otrzymuję także bardzo wiele pytań dotyczących w szczególności (w kolejności liczby pytań) „nowego sio”, ochrony danych osobowych, dostępu do informacji publicznej, zastosowań arkusza kalkulacyjnego, „ustawy podręcznikowej”, prawa autorskiego, kpa,…  W okresie luty/marzec 2016 będą organizowane szkolenia pod roboczym obecnie tytułem: „Nowy sio – co dalej?”; powstaje obecnie zawartość serwisu http://sio.ucoz.pl/, w którym już za kilka dni zostaną podane terminy i lokalizacje planowanych szkoleń oraz liczne inne informacje dotyczące szkoleń i tematyki dotyczącej „nowego sio”; wątki przewodnie są obecnie dostępne pod adresem https://sites.google.com/site/krzysztofslugocki/aktualnosci/komentarze/nowy-sio. Podobne działania (szkolenia, serwis internetowy) są planowane wobec innych zakresów tematycznych wskazanych wyżej.

Krzysztof Sługocki, 10.12.2015

Wyświetleń: 647 | Dodał: art30a | Tagi: nowe sio, narzędzia analizy wydatków na wynag, nowy sio, analizator, Sio, awn, Sługocki, Krzysztof Sługocki | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Grudzień 2015  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz