Art. 30a KN
Piątek, 2022-12-02, 22:31
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2017 » Styczeń » 4 » Nowa wersja „analizatora” [Analiza2016_w1230.xlsm] - zdecydowanie zalecam
00:10
Nowa wersja „analizatora” [Analiza2016_w1230.xlsm] - zdecydowanie zalecam

Nowa wersja „Analizatora” *w1230 została udostępniona 04 stycznia (adres udostępnienia podany jest niżej). Poza kilkoma poprawkami natury estetycznej nowy analizator został dopasowany do konieczności dokonania analizy za rok 2016 z perspektywy roku 2017. Używanie dotychczasowej wersji (*w0410 lub *w0909) pozostaje możliwe, ale staje się kłopotliwe – zdecydowanie zalecam używanie „analizatora” w nowej wersji *w1230.

W przypadku zgromadzenia już danych (w plikach gromadzenia danych [awn*]) należy „ściągnąć” tylko nową wersję „analizatora” i używać jej zamiast wersji dotychczasowej. W przypadku rozpoczęcia pracy „od początku” należy „ściągnąć” całość rozwiązania; zapisać w nowym folderze; "rozpakować"; skonfigurować... (skrótowa instrukcja jest zawarta w pliku [info.txt] dostępnym po "rozpakowaniu"). Jeżeli po dokonaniu analizy (czyli po wyliczeniu wszystkich pożądanych wartości) w niektórych miesiącach pojawią się "wątpliwe" wartości (np. struktury zatrudnienia lub osobiste stawki wynagrodzenia zasadniczego) należy ponownie ściągnąć tylko plik "Aktualnego Analizatora" [Analiza2016_w1230.xlsm] i ponownie wymusić wszystkie potrzebne przeliczenia.

Nowa wersja „analizatora”: [Analiza2016_w1230.xlsm] (http://egocki.pl/art30a/Analiza2016_w1230.xlsm)

Dodatkowo są także udostępniane:

W wielu środowiskach (otrzymałem kilka takich sygnałów) „analizator” w poprzedniej wersji użytkowany już w pierwszych dniach roku 2017 zaczął źle interpretować niektóre zakresy dat, które były całkowicie dobrze przeliczane w działaniu w roku 2016. Można było temu zapobiec zmieniając na potrzebę dokonania analizy datę systemową na rok 2016 – czynność raczej dość kłopotliwa i nie jest zalecana dla aktualnych środowisk i platform systemowych (lepiej tego nie robić; dlatego i nie będę tego dalej opisywał…). W nowej wersji analizator radzi sobie z tym problemem i będzie prawidłowo działał z dowolnej perspektywy czasowej (czyli będzie można np. dokonać analizy za rok 2016 z perspektywy roku 2018 itp.).

W przypadku gromadzenia danych (pliki [awn*]) poprzez aplikacje typu OpenOffice, LibreOffice, ApacheOffice itp., konieczne jest używanie ich w możliwe najbardziej aktualnej wersji zwłaszcza na platformie systemowej Windows 10 (muszą owe wersje umieć sobie radzić z odczytywaniem i zapisywaniem danych w formacie XLSX, właściwą interpretacją struktur kontroli poprawności danych oraz domyślnym formatowaniem dat do zapisu „mm-dd” – w przypadku problemów w zakresie wymienionych kwestii wskazany jest kontakt z autorem tej wiadomości). „Analizator” w pełni poprawnie funkcjonuje jako aplikacja arkusza kalkulacyjnego MS Excel (od wersji 2007 – ta wersja wymaga jednak doinstalowania zbioru uaktualnień funkcjonującą pod nazwą ServicePack3). Istnieje możliwość poprawnego funkcjonowania „analizatora” jako aplikacji arkusza MS Excel w wersjach od 97 do 2003 – tu jednak jest zalecany kontakt z autorem tej wiadomości (wymagane będą dodatkowe prace zależne od konkretnego środowiska…).

W przypadku użytkowania całości (z "analizatorem" w nowej wersji) w środowisku aplikacyjnym MS Excel od wersji 2007 najbardziej prawdopodobna liczba niedogodności będzie równa zeru.

Analizator został także dopasowany do współdziałania z MEN’owskim arkuszem sprawozdania, czyli aktualnym plikiem sprawozdania opublikowanym przez MEN [sprawozdanie-art30a_2016-1.xls] – zaleca się używanie tego arkusza w celu realizacji art. 30a ust. 5.

Główną zasadą legalności użytkowania narzędzi wspomagania dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli pozostaje to, że są dołączane do szkoleń oraz obecnie są udostępnione w pełnej funkcjonalności w wybranych zasobach (np. art30a.ucoz.pl, egocki.pl, sites.google.com/site/KrzysztofSlugocki, facebook.com/art30a); mogą być użytkowane i rozpowszechniane w zakresie objętym tematyką szkoleń na terenie funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego właściwego dla podmiotu, którego przedstawiciel brał udział w szkoleniu (co powinno dać się ewentualnie w miarę takiej potrzeby wykazać stosownym dokumentem w stosownym postępowaniu), bez żadnych zobowiązań wobec autora (autorem rozwiązania jest podpisany niżej autor tej wiadomości).

Narzędzia nie są przedmiotem sprzedaży. Przedmiotem sprzedaży może być udzielenie licencji na użytkowanie aplikacji w przypadkach przekraczających ramy wskazane wyżej (w nawiązaniu do prawa autorskiego) – w celu uzyskania pełnej informacji w tym zakresie wskazany jest kontakt z autorem.

W przypadku zaistnienia konieczności udzielenia pomocy ze strony autora (poprzez kontakt w formie elektronicznej lub telefonicznej - ten drugi jest skuteczniejszy) nie oczekuje się (nie ma żadnej takiej potrzeby) powoływania się na uczestnictwo w szkoleniu. Pomoc zostanie udzielona w miarę czasu i możliwości.

Dziękuję za liczne Państwa uwagi i spostrzeżenia. Wiele z nich zostanie wykorzystanych w odniesieniu do analizy za rok 2017.

Prace nad narzędziami wspomagania dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli za rok 2017 zostały już rozpoczęte. Nie będzie się zmieniać dotychczasowa idea gromadzenia danych i dokonywania na ich podstawie analizy. Arkusze gromadzenia danych zyskają wiele dodatkowych możliwości oraz będą przygotowywane pod różne scenariusze w konsekwencji dających się przewidzieć różnych losów art. 30a – wiele z obecnych już przesłanek wskazuje na to, że art. 30a będzie trwał i będzie się chyba komplikował w zakresie przepisów wykonawczych. Znaczenie funkcjonowania art. 30a jako zasady weryfikacyjnej dla złożonych, wielostopniowych regulacji zasad wynagradzania nauczycieli, będzie się stawać coraz istotniejszym narzędziem, w miarę komplikowania tychże regulacji poprzez już powstałe i projektowane nowe przepisy prawa oświatowego przy jednoczesnym pogłębiającym się kryzysie związanym z „nowym SIO”, jako źródłem pożądanych danych dla realizacji właśnie celów weryfikacyjnych.

Proszę śledzić aktualne doniesienia. Proszę w przeciwieństwie do lat ubiegłych możliwie raczej już od pierwszych miesięcy tego roku organizować prace dotyczące konieczności gromadzenia danych na potrzeby dokonywania regularnych analiz wydatków na wynagrodzenia nauczycieli, co pozwoli na bieżąco dostosowywać się do najprawdopodobniej dużej dynamiki zmian w regulacjach dotyczących wynagradzania nauczycieli – a sama konieczność dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli (lub jak to tam się będzie nazywać) na przełomie 2017/2018 dzięki systematycznemu podejściu może nie być zbyt dużym zaskoczeniem i obciążeniem.


03.01.2017, Krzysztof.Slugocki@gmail.com, 501 091 995

Wyświetleń: 986 | Dodał: art30a | Tagi: analiza wydatków na wynagrodzenia, art. 30a, Sługocki | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Styczeń 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz