Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 05:55
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2014 » Październik » 6 » Nowa wersja analizatora i kalkulatora Euklidesa + nowe wersje instalacyjne
01:49
Nowa wersja analizatora i kalkulatora Euklidesa + nowe wersje instalacyjne

Udostępniono nową wersję analizatora (Analiza2014_w0930.xlsm) oraz nową wersję kalkulatora Euklidesa (Euklides.xls). Pliki można pobrać i zapisać w tym samym folderze, w którym znajdują się pliki gromadzenia danych (awn*) oraz poprzednie wersje analizatora i kalkulatora (nowa wersja pliku kalkulatora zastąpi wersję poprzednią).

Zmiany w aplikacji analizatora:

  • dołączono arkusz raportu (arkusz RP8 – ostatni na liście zakładek arkuszy skoroszytu) dotyczący szacowania różnicy w styczniu na podstawie danych za pierwszych osiem miesięcy (analogiczny raport szacowania różnicy na podstawie danych po dziewięciu miesiącach będzie dostępny w kolejnej wersji analizatora, która zostanie udostępniona do 14 października – kolejna wersja zostanie także wzbogacona o kolejne narzędzia).

Zmiany w aplikacji kalkulatora Euklidesa:

  • kilku uczestników dotychczasowych szkoleń wskazało zbyt skomplikowany efekt działania kalkulatora w przypadkach „bardzo pokręconych danych nauczyciela” – efekt działania w tych dość niezwykłych przypadkach został znacząco uproszczony.

Dodatkowo udostępniono nowy plik pełnego rozwiązania narzędzi wspomagania dokonania analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli (KN art. 30a) zawierający nową wersję analizatora oraz kalkulatora. Narzędzia są udostępnione w skompresowanym pliku w formacie RAR (pod adresem egocki.pl/art30a/AWN2014.rar) oraz w alternatywnym pliku zawierającym program instalatora (pod adresem egocki.pl/art30a/AWN2014.exe – instalacja/rozpakowanie nastąpi domyślnie w folderze AWN2014 na pulpicie). Jeżeli narzędzia wspomagania dokonania analizy są już używane – wystarczy tylko ściągnąć nową wersję analizatora i kalkulatora.

Narzędzia są dopasowane do warunków obliczeniowych roku 2014 oraz są przygotowane do projektowanych zmian.

Ewentualne wyjaśnienia, szczegółowe instrukcje, demonstracje, analizy przykładów, omawianie wybranych problemów itp. – są przedmiotem szkoleń. Informacje o najbliższych szkoleniach są dostępne pod adresami: art30a.ucoz.pl/index/terminy_szkolen/0-8 oraz sites.google.com/site/krzysztofslugocki/terminy-szkolen/analiza-wydatkow-na-wynagrodzenia-nauczycieli. Planowanych jest także kilka szkoleń o bardzo praktycznym charakterze w grudniu – w przypadku zainteresowania proszę o wiadomość na adres Krzysztof.Slugocki@gmail.com.

Proszę całkowicie swobodnie i dowolnie, w rozumieniu uwag zawartych dalej w tej treści, wykorzystać narzędzia/arkusze wspomagania wykonania obowiązków wynikających z art. 30a KN. Narzędzia są dołączane do szkoleń oraz obecnie są udostępnione ze wskazanych wyżej źródeł; nie są przedmiotem sprzedaży; mogą być rozpowszechniane w zakresie objętym tematyką szkoleń na terenie funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego właściwego dla podmiotu, którego przedstawiciel brał udział w szkoleniu (co powinno dać się ewentualnie w miarę takiej potrzeby wykazać stosownym dokumentem w stosownym postępowaniu), bez żadnych zobowiązań wobec autora przedmiotu rozpowszechnienia (autorem rozwiązania jest autor tej wiadomości). Narzędzia są aplikacjami oprogramowania arkusza kalkulacyjnego MS Excel (pożądaną wersją arkusza jest wersja 2007 i wyższa). Wynikająca ze wskazanych wyżej definicji możliwość dowolnego wykorzystania po Państwa stronie tych narzędzi, nie rodzi żadnej konieczności wykazania się dowodem zakupu lub licencji (oczywiście licencja dotycząca MS Office/MS Excel pozostaje koniecznością).

Rozwiązanie rozpowszechniam deklarując zgodność z typem licencjowania: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/

Proszę jednocześnie o zachowanie ciągłej "czujności" – ciągle są możliwe pewne działania po stronie MEN modyfikujące wybrane etapy analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w obecnym modelu obliczeniowym; zapowiadane zmiany w ustawie Karta Nauczyciela oraz w ustawie o systemie oświaty będą być może wymagać realizacji innych modeli obliczeniowych, ale być może w analizie za rok 2015 - prawdopodobieństwo realizacji innych modeli obliczeniowych w analizie za rok 2014 jest już obecnie bardzo małe.

 --

Wyświetleń: 1515 | Dodał: art30a | Tagi: analiza wydatków na wynagrodzenia n, art. 30a, szkolenia, Sługocki, Krzysztof Sługocki, jednorazowy dodatek uzupełniający | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 3
2 Maria  
0 Spam
Witam

W analizatorze mam wprowadzone dane do października czy możliwe jest by zaczytał do nowej wersji to co wprowadziłam jeżeli tak to jak to zrobić.


pozdrawiam Maria

3 art30a  
0
Nie bardzo rozumiem pytania. Dane wprowadza się do arkuszy gromadzenia danych zawartych w plikach "awn*". Analizator pobiera dane z plików gromadzenia danych i na ich podstawie dokonuje wyliczeń kolejnych wartości wymaganych w analizie. Możliwe, że w rozmowie telefonicznej zrozumiem pytanie i odpowiem (501 091 995).

1 Anna  
0 Spam
Bardzo proszę o szkolenie w listopadzie w Kielcach z jdu za 2014.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Październik 2014  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz