Pogłębiona analiza szukania odpowiedzi na jedno z przykładowych trudnych pytań
Odpowiedź – tu zostanie udzielona z twardymi argumentami na rzecz uznania jej za słuszną – choć w zależności od przyjętych standardów myślenia może być odpowiedź tu i tam różna od tej tu udzielonej
Przykładowe pytanie (oryginalna i powtarzająca się treść)
Czy przy obliczaniu kwot wydatkowanych na średnie wynagrodzenia nauczycieli, o których mowa w art. 30 ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela, uwzględnia się odprawy pośmiertne?
Ze względu na trudne do wyobrażenia zainteresowanie tematyką różnorodnych zawiłości konieczności stosowania art. 30a ustawy Karta Nauczyciela (bycie tym zainteresowanym nie jest objawem choroby, ale to coś już w pobliżu) – szukanie odpowiedzi jest tu okraszone sarkastycznym humorem właściwym dla potrzeby zachowania stosownego dystansu wobec rozstrzyganych tu kwestii.
Czytelnicy pozbawieni tego specyficznego tu poczucia humoru – niech lepiej tego nie czytają.
pierwsze – pytania analogiczne
Analogiczne pytania można formułować w odniesieniu do całego (?) katalogu wydatków osobowych niezaliczonych do wynagrodzeń w rozumieniu klasyfikacji paragrafów wydatków i środków; paragraf 302 – paragraf ten obejmuje wypłaty pieniężne oraz wartość świadczeń w naturze, niezaliczone do wynagrodzeń; kopia treści tego paragrafu zawarta jest w załączniku do tej treści.
drugie – czego w swej istocie pytanie dotyczy
[...]
...całość jest dostępna pod adresem: https://egocki.pl/art30a/TrudnePytanieOdpowiedz.pdf
Krzysztof Sługocki, 11.09.2020 |