Otrzymałem inspirującą wiadomość, której najważniejszy fragment brzmi następująco: „Chcemy skorzystać z zalecanych narzędzi, ale jeszcze z nich nie korzystaliśmy. Proszę nas przekonać, że możemy jednak z nich skorzystać i że poradzimy sobie z tą analizą do 20 stycznia”.
Proszę śmiało rozważyć ewentualność nabycia narzędzi (Aplikacji, programu, …) w pełni dostosowanych do warunków obliczeniowych roku 2024, za który należy istotnie do 20 stycznia 2025 przeprowadzić analizę wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli. Narzędzia te są w ocenie dotychczasowych Użytkowników proste, skuteczne i efektywne. Narzędzia w obecnej wersji są w powszechnym użyciu od roku 2015. Pewnie znajdzie się w pobliżu jednostka samorządu terytorialnego, gdzie już te narzędzia są używane i pewnie będzie tam można uzyskać właściwą ‘recenzję’. W perspektywie czynności kontrolnych zapewniony jest bogaty i wyczerpujący system raportowania.
Aplikacja do szybkiego przetestowania (przeznaczona dla potencjalnego Licencjobiorcy — w wersji z losowymi ograniczeniami) jest dostępna do pobrania pod adresem: https://egocki.pl/art30a/UmLic2024/Analiza2024T.zip. W przypadku chęci najpierw użycia tej wersji proszę utworzyć nowy folder (katalog) i zapisać w nim pobrany plik Analiza2019T.zip. Po rozpakowaniu jeden z plików zawiera skróconą instrukcję obsługi. Tymczasem będzie to wersja bez licencji, czyli jej działanie będzie losowo ograniczane w różnych aspektach funkcjonalnych.
Pod adresem https://sites.egocki.pl/online/art30a są dostępne bezpłatne szkolenia (kompilacja zarejestrowanych szkoleń). Można z nich korzystać dowolnie; są bardzo szczegółowe; będą wystarczające; proszę raczej zwiększać tempo odtwarzania i pomijać kwestie, które będą oczywiste.
Deklaruję jednocześnie pomoc – wystarczającą może być rozmowa telefoniczna (o szkoleniowym, ale skrótowym charakterze – ostatnio to się nawet sprawdziło w paru przypadkach), która może potrwać chyba maksymalnie do 45 minut; po takiej rozmowie poczuje Czytelnik tej wiadomości (lub inna właściwa tu osoba) oczekiwaną „przyjazność” i prostotę użytkowania nowych narzędzi. Sama taka rozmowa nie będzie rodzić żadnych zobowiązań.
Dodatkowo udostępnione są różne skrypty, opracowania i treści, które pozwolą na w pełni samodzielne zrozumienie, przygotowanie i stosowanie zalecanej Aplikacji (nawet w przypadku osoby początkującej w realizacji obowiązków wynikających z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela — należy jednak brać pod uwagę to, że obowiązki wynikające z art. 30a nie są trywialne do zrozumienia, jednak z użyciem zalecanej Aplikacji mogą stać się proste w realizacji).
Te różne pomocne treści te są dostępne pod adresem http://art30a.ucoz.pl/load/analiza_2024_aktualne_pliki_do_pobrania/1-1-0-9 w części „Dodatkowo mogą być przydatne”.
Głównymi zasobami informacyjnymi są treści dostępne pod adresami: http://art30a.ucoz.pl/ (oraz dodatkowo https://www.facebook.com/art30a).
Więcej informacji dotyczących Aplikacji Analiza2024 jest dostępnych pod adresem: http://art30a.ucoz.pl/index/narzedzia_analizy/0-9.
Zakres cenowy — dokonania zamówienia Aplikacji (Licencji) został wskazany pod adresem http://art30a.ucoz.pl/index/formularz_zamowienia_aplikacji/0-20.
Aplikacja wspomagania przeprowadzenia analizy wydatków na wynagrodzenia nauczycieli jest tak zaprojektowana, aby można było jej użyć w takim modelu organizacyjnym gromadzenia danych, że dane są gromadzone po stronie organu prowadzącego, albo takim – że dane są gromadzone po stronie podmiotów gromadzenia danych, czyli jednostek organizacyjnych, które to te dane w swej istocie mają.
W celu dokonania zamówienia Aplikacji zakłada się (co do zasady), że potencjalny Zamawiający skorzysta z formularza zamówienia dostępnego w serwisie http://art30a.ucoz.pl/ (adres dostępowy do strony formularza: http://art30a.ucoz.pl/index/formularz_zamowienia_aplikacji/0-20 - tam są też zawarte kluczowe z perspektywy Zamawiającego informacje o przedmiocie zamówienia; bezpośredni adres dostępowy do formularza: https://forms.gle/jcEQtkwVG8vEYV1y8 - tam także są zawarte wszystkie potrzebne informacje).
Po wypełnieniu formularza (szybka i prosta czynność) i wysłaniu efektu jego wypełnienia, system po mojej stronie zweryfikuje informacje dotyczące zamówienia oraz przedstawi je do akceptacji zamówienia. Następnie (najdalej do 24 godzin od chwili zamówienia) zostanie wygenerowana programowo właściwa informacja, którą system wyśle na wskazane w zamówieniu konta poczty elektronicznej. Informacja będzie zawierała wszystko to, co jest potrzebne do korzystania bez ograniczeń ze wszystkich aktualnych funkcjonalności (kod uaktywnienia Licencji będzie elementem wygenerowanej wiadomości). Faktura zostanie wystawiona w terminie do siedmiu dni od dnia dokonania zamówienia z 21-dniowym terminem płatności (postanowienia licencyjne: http://egocki.pl/art30a/LicencjaSiZ.pdf).
W rozumieniu postanowień licencyjnych będę pozostawał do Państwa dyspozycji, czyli będzie moim w szczególności obowiązkiem zadbanie o to wszystko, o co trzeba będzie zadbać, aby Aplikacja wypełniła swoje przeznaczenie.
Zawieranie umowy nie jest konieczne — obowiązują postanowienia licencyjne (postać 'umowy' bywa jednak potrzebna, bo w wielu miejscach chyba ciągle 'chce się czuć papier pomiędzy palcami'); analogia: w sprawie na przykład korzystania z aplikacji MS Office nie zawiera się umowy z firmą Microsoft, lecz akceptuje się postanowienia licencyjne. Jeżeli jednak 'umowa licencyjna' będzie potrzebna, to zostanie odpowiednio przygotowana.
Czy takie informacje mogą być wystarczająco przekonujące?
Krzysztof Sługocki, 06.01.2025 |