Art. 30a KN
Wtorek, 2022-12-06, 06:05
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2020 » Październik » 1 » Prezentacja audio&video
18:51
Prezentacja audio&video

Wprowadzenie do przeprowadzania analizy wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli w roku (za rok) 2020.

Udostępniona pod adresem https://youtu.be/_VFMzAJ0mXs prezentacja audio&video jest głównie przeznaczona dla zapisanych już Uczestników zaplanowanych szkoleń (online w formacie webinarów). Zaplanowane szkolenia (https://sites.egocki.pl/webinary/art30a) będą miały głównie charakter praktyczny – głównym przedmiotem szkoleń (w rozumieniu ich praktycznego charakteru) będzie pełne przygotowanie Uczestników do używania zalecanych i juz mocno powszechnych narzędzi wspomagania przeprowadzania analizy.

Ale co się kryje (czyli jak rozumieć i po co to w ogóle rozumieć) zwrot wpisany w prawo: „przeprowadzać analizę wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli”?

Udostępniona tu prezentacja ma służyć mniej więcej następującemu (w mowie potocznej) wyjaśnieniu: „Organie prowadzący – musisz zorganizować konieczność zgromadzenia danych. Z art. 30a ust. 1, 2 i 3 w powiązaniu z przepisami wykonawczymi do tego art. 30a wynika, że chodzi tu o konieczność zgromadzenia danych dotyczących: wydatków poniesionych na wynagrodzenia (i to nie jest to samo, co wynagrodzenia); miesięcznych struktur zatrudnienia (w konsekwencji których da się zgromadzić dane dotyczące średniorocznych struktur zatrudnienia, w konsekwencji których da się zgromadzić dane dotyczące średniorocznej liczby etatów); wymiarów etatów; minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego oraz okresów nieprowadzenia zajęć (i ich charakteru). Wtedy - organie prowadzący – będziesz mógł policzyć różnicę pomiędzy wydatkami poniesionymi na wynagrodzenia a iloczynem średniorocznej liczby etatów i średnich wynagrodzeń (osobno w każdej z grup awansu zawodowego). A jeżeli wyliczona różnica będzie ujemna, to stwierdzisz, że jest dodatnia (?) – i podzielisz ją na jednorazowe dodatki uzupełniające, ale nie po równo, lecz proporcjonalnie do osobistych stawek wynagrodzenia zasadniczego i proporcjonalnie do okresów zatrudnienia. A potem – organie prowadzący – przygotujesz sprawozdanie.”

Proste?
Nie… - powie chyba zwyczajnie rozgarnięty człowiek (a niektórzy są zobowiązani do tego, aby dla nich było to właśnie proste)…

Czyli aby było owo proste – potrzebne jest obejrzenie i wysłuchanie tej audio&video prezentacji (no, przynajmniej aby było trochę mniej takie nie proste).

Czyli – przeprowadzić analizę wydatków ponoszonych na wynagrodzenia nauczycieli, to tyle co zgromadzić w uporządkowany sposób określone dane; potem na ich podstawie przeprowadzić analizę (czyli przeprowadzić określone cykle obliczeniowe); potem w formie zadanego sprawozdania zdać sprawę z tego zgromadzenia danych i policzenia tego, co prawo wymaga policzyć.

Czyli – przeprowadzić analizę… w praktyce (a to już będzie przedmiotem szkoleń – webinarów), to umieć świadomie skorzystać z narzędzi porządkujących te prawem (skomplikowanym, uznaniowym i mało precyzyjnym) zdefiniowane „beznamiętnie pokręcone” czynności.

Prezentowane są tu (w tej udostępnianej prezentacji) zagadnienia wprowadzające, w odniesieniu do szukania odpowiedzi na pytanie - co się kryje za słowami „przeprowadzać analizę wydatków ponoszonych na wynagrodzenia nauczycieli”, rzecz stosownie do ciągu dalszego na szkoleniach czynionego - tłumaczą, czyli przedstawiono tu zakres zagadnień teoretycznych, których znajomość jest niezbędna dla skuteczności udziału w zaplanowanych webinarach i spełniania oczekiwań tłumnie zgromadzonych Uczestników.


Krzysztof Sługocki, 01.10.2020

Wyświetleń: 215 | Dodał: art30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Październik 2020  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz