Art. 30a KN
Poniedziałek, 2022-12-05, 07:34
Witaj Gość | RSS
 
Główna RejestracjaWejdź
Menu witryny
Nasza sonda
Oceń przydatność aplikacji
Suma odpowiedzi: 204
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2020 » Październik » 21 » W strefie czerwonej nie można organizować szkoleń online?
12:56
W strefie czerwonej nie można organizować szkoleń online?

No i co będzie z zaplanowanymi szkoleniami online?

Umiejętność czytania prawa polega w szczególności na tym, że się zakłada, że prawodawca jest mądry, spójny i racjonalny (nawet jeżeli zaistnieje Większość, która już wie, że tak nie jest i już). Czyli nawet wbrew temu, że wygląda tak, że „nasz dzielny rząd doszedł do wniosku, że koronawirus atakuje przez światłowód”, wskazywane niżej zmiany trzeba umieć przeczytać tak, aby nie trzeba było rozpowszechniać zacytowanego wyżej zdania, bo wtedy trzeba by twierdzić że prawodawca nie jest ani mądry, ani spójny, ani racjonalny – a takie twierdzenia nie są fajne.

Czyli zapewniam, że się nie wycofam z zaplanowanych szkoleń online (webinarów) i zapewniam, że ani mi, ani żadnemu Uczestnikowi nie grożą żadne mandaty za uczestnictwo i to niezależnie od tego, czy się jest w „obszarze żółtym”, czy „czerwonym”, a nawet niezależnie od tego, co kto sobie o tym myśli i zamierza. A jak jakiś Pajac zagrozi mi mandatem, to ja mu zagrożę kopem w dupę i efekty tych gróźb będą niemal tożsame.

No to słowami się pobawiłem, a teraz wyjaśniam...

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1758; https://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1758), w rozdziale 5 „Dodatkowe ograniczenia na obszarze czerwonym i obszarze żółtym”, w § 29 ust. 1 ustanowiono: „Do odwołania na obszarze czerwonym: 1) ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców […] działalności: a) związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania, […]”.

A w odniesieniu do „obszaru żółtego” – w § 30 ust. 1: „Do odwołania na obszarze żółtym: 1) prowadzenie przez przedsiębiorców […] działalności: a) związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania, […], jest dopuszczalne, pod warunkiem realizowania przez widzów lub klientów obowiązku zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1,  a w przypadku innych niż organizowane na otwartym powietrzu: przedstawień, spektakli, projekcji filmów lub nagrań wideo – także pod warunkiem udostępnienia widzom lub klientom nie więcej niż połowy liczby miejsc”.

A w nawiązaniu do przedstawianych niżej najnowszych zmian we wskazywanych wyżej przepisach – nie użyto w żadnej formie, w żadnym skrócie, ani w żadnej odmianie zwrotu: „pod warunkiem realizowania tego rodzaju działalności za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość” – co oznaczało powszechne rozumienie i akceptację tego, że tak w „obszarze żółtym” jak i „czerwonym” „prowadzenie przez przedsiębiorców […] działalności: a) związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania” uznaje się za dopuszczalne „pod warunkiem realizowania tego rodzaju działalności za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość”, czyli „online”.

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1797; https://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1797) – nie zmieniono niczego w zakresie wskazywanych wyżej przepisów.

W najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1829; https://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1829) ustanowiono natomiast,…

…w odniesieniu do „obszaru żółtego”, że:

„§ 1. W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 1758 i 1797) wprowadza się następujące zmiany:

8) w § 30: a) w ust. 1: – pkt 1 otrzymuje brzmienie: „1) prowadzenie przez przedsiębiorców […] działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania, […] jest dopuszczalne, pod warunkiem realizowania tego rodzaju działalności za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość;”.

Ale nie dokonano analogicznej zmiany w odniesieniu do „obszaru czerwonego”!

Może to oczywiście rodzić „zadumę”, że skoro zwrot „pod warunkiem realizowania tego rodzaju działalności za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość” użyto w odniesieniu do „obszaru żółtego”, a do „czerwonego – nie, to w konsekwencji (w skrócie i w zgodzie z tytułem tego tekstu): „w strefie czerwonej nie można organizować kongresów czy konferencji online”.

Nie pierwszy i nie ostatni raz Drogi Czytelniku będziemy czynić to, co czynić zamierzamy, w sposób dyskusyjnie – co do postawy – zgodny lub nie będący zgodnym z prawem (wybierz sobie tu tę postawę, która Ci lepiej pasuje), „dyskusję” pozostaw „Dyskutantom”… i rób swoje.

Gdybyś Czytelniku chciał przeprowadzić analizę wydatków poniesionych na wynagrodzenia nauczycieli „zgodnie z prawem”, to ręce by Ci poopadały do kolan od tej „zgodności”.

I przygotuj się mentalnie na to, że będziesz (jeszcze jakiś czas) regularnie coraz więcej doświadczał takiego pajacowania na poziomie tworzenia prawa (pewnie jeszcze nie jesteś świadom nadchodzących zmian w prawie oświatowym…). Zachowaj dystans. Uśmiechnij się. To przeminie. I osobiście uważam, że zacytowane na początku zdanie: „nasz dzielny rząd doszedł do wniosku, że koronawirus atakuje przez światłowód” jest tu jak najbardziej akuratne (w ramach zalecanego dystansu).

Oczywiście zaraz pojawią zmiany do zmian zmieniających zmiany… - i wszystko będzie Ok.


Krzysztof Sługocki, 21.10.2020

Wyświetleń: 165 | Dodał: art30a | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Październik 2020  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Archiwum wpisów
Chmura tagów
analiza wydatków na wynagrodzenia n o co chodzi w art. 30a podstawowe pojęcia jdu wstęp do jdu wzorzec formularza sprawozdania wersja demonstracyjna narzędzia do jdu narzędzia analizy wydatków na wynag terminy szkoleń Analiza2014 kalkulator Euklidesa AWN2014 KN analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia n analiza wydatków na wynagrodzenia arkusz sprawozdania analiza2014.exe analiza2014.zip narzędzia analizy wydatków na wynag osobista stawka wynagrodzenia zasad analiza wydatków na wynagrodzenia n JDU2014 nowe narzędzia analizy stare narzędzia analizy eGocki.pl KrzysztofSlugocki@gmail.com arkusze analizy narzędzia narzędzia analizy nowy sio system informacji oświatowej Analiza 2015 jdu2015 art30aKN eGocki jednorazowe dodatki uzupełniające konferencje newsletter szkolenia szkolenie program szkolenia nowe sio Sio Analiza2015 wzór formularza sprawozdania awn narzędzia analizy wydatków na wynag analizator zaokrąglanie Analiza2016 analiza 2016 podsumowanie ogólnopolskich debat o analiza wydatków na wynagrodzenia n art. 236 sprawozdanie jdu Analiza2017 wydatki poniesione na wynagrodzenia wydatki 1000 zł na start aplikacja program analiza wydatków analiza art. 30a formularz sprawozdania Sługocki osobista stawka wynagrodzenia zasad karta nauczyciela jednorazowy dodatek uzupełniający analiza 2020 2020 Krzysztof Sługocki analiza wydatków poniesionych na wy Aplikacja 2020 webinar
Copyright Krzysztof Sługocki © 2022
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz