Od dziś (02.01.2019) zaistniała możliwość skorzystania także ze „starych narzędzi”. Na prośbę kilkunastu użytkowników tychże „starych narzędzi” (2009-2014) zostały one dopasowane do warunków obliczeniowych roku 2018. Ta wiadomość może być wystarczająco czytelna chyba tylko dla „prawdziwych weteranów” realizacji obowiązków wynikających z art. 30a ustawy Karta Nauczyciela.
Główną wadą (a może tylko pewnym problemem) owych „starych narzędzi” jest to, że w trakcie gromadzenia danych w plikach gromadzenia danych [p*.xls] struktury zatrudnienia (z użyciem wybranej metody) należy wyliczać „ręcznie” – wpisując na przykład w marcu =16/18*(1-5/30-1/22) dla nauczyciela pracującego na 16/18 etatu, który w tym marcu: 07 marca „był na chorobowym” (typ „1” w nowych narzędziach), od 12 do 16 marca „miał coś ZUSowskiego” (typ „3” w nowych narzędziach), 19 marca „miał urlop bezpłatny” (typ „2” w nowych narzędziach) – czyli osoba gromadząca dane „musi się na tym wyliczaniu dobrze znać” a i tak można nieświadomie popełnić wiele błędów. To właśnie z powodu możliwego tu popełniania błędów trzeba było stworzyć nowe narzędzia. „Stare narzędzia” w odróżnieniu od nowej Aplikacji „nie pilnują użytkownika”; mają także bardzo skromny system raportowania.
Głównie rzecz polega tu na tym, że to „stare” rozwiązanie (z racji aktualnie chyba małej liczby zainteresowanych tym rozwiązaniem użytkowników) nie jest po mojej stronie już aktualizowane. Tu wyjątkowo ulegam pewnej sympatycznej presji i dopasowuję rzecz do roku 2018… Rok 2019 może już być jednak na tyle zaskakujący (w skrajnym przypadku nawet osobne kalendarze dla każdego nauczyciela i inne wynalazki, które może wyszykować MEN - nie chcę tu jeszcze "zdradzać pewnych tajemnic"...), że dopasowanie „starych narzędzi” do roku 2019 może okazać się zbyt trudne do osiągnięcia.
Aby zyskać możliwość skorzystania ze „starych narzędzi” należy skorzystać z formularza zamówienia dostępnego pod adresem http://art30a.ucoz.pl/index/formularz_zamowienia_aplikacji/0-20 (czyli dokonać zamówienia „nowej” Aplikacji) – w polu [Uwagi] w części [Kontakt] tego formularza należy wpisać: „+ stare (2009-2014) dopasowane do 2018”. W wyniku tak dokonanego zamówienia Zamawiający otrzyma Licencję (i dostęp) na użytkowanie „nowej” aktualnej Aplikacji oraz uzyska także dostęp do „starych narzędzi”.
Uwaga! „Stare narzędzia” są od dziś (02.01.2019) udostępniane jako dodatek do nowej Aplikacji (po spełnieniu wymogu wskazanego wyżej) w ramach Licencji dotyczącej nowej Aplikacji (Analiza2018); dotyczy ta zasada także Umowy Licencyjnej.
Czyli jeżeli nawet Zamawiający nie będzie obecnie używać tej nowej Aplikacji... – to proszę koniecznie skorzystać z tej możliwości (choćby po to, aby poznać na tyle, na ile będzie to teraz możliwe owo nowe rozwiązanie - znacznie łatwiejsze od tych "starych" narzędzi - ...w roku 2019, jak napisałem wyżej, może być jeszcze trudniej dostosować "stare" narzędzia do nowych warunków obliczeniowych, jakie mogą zaistnieć...).
Chcę odwrócić Państwa od tych „starych narzędzi” lub inaczej pisząc – nie tracąc możliwości korzystania ze „starych narzędzi” (w cenie nabycia nowych) sugeruję tym sposobem rozważenie jednak skorzystania z nowych narzędzi (zdecydowanie mniej pracy po stronie gromadzenia danych; nic nie trzeba liczyć; kontrola poprawności gromadzenia danych... i wiele więcej lepszych funkcjonalności w porównaniu do "starego"...). Rozumiem obawy przed nowym... – mogę pomóc na wiele sposobów (tu ewentualnie konieczny kontakt indywidualny…)
Więcej informacji (w zakresie możliwości użytkowania aktualnych „nowych” narzędzi – Analiza2018) jest dostępnych pod adresem: http://art30a.ucoz.pl/news/nowy_wzor_formularza_sprawozdania_uaktualnienie_analizatora/2018-12-28-148
Jeżeli nie jestem oczekiwanie komunikatywny lub zaistnieje potrzeba udzielenia dalej idących wyjaśnień - pozostaję do dyspozycji (501 091 995),
Krzysztof Sługocki, 02.01.2019 |